Szanowni Państwo,

otrzymałem informację, że koordynatorzy wspierający e-learning dysponują w domu niekiedy tylko z internetem mobilnym o ograniczonym transferze. Według mojej wiedzy nie ma możliwości przekazania środków z uczelni na opłacenie dodatkowych limitów prywatnych komórek czy modemów GSM. Dlatego w porozumieniu z panią Katarzyną Koszewską (kierownikiem Collegium Maius) udostępniłem pokój 05 do pracy zdalnej tym koordynatorom, którzy zgłoszą taką potrzebę.

Oczywiście najlepiej widziana jest obecnie samotna praca (maksymalnie 2-3 osoby), żeby nie naruszać zakazu zebrań. W pokoju znajduje się jeden komputer stacjonarny z kamerą, głośnikami, skanerem i drukarką monochromatyczną laserową (plus papier) oraz z aktualnym oprogramowaniem (Windows 10, Office 2016 Professional ze Skypem dla firm, Teams, Onedrive, Adobe CS6 Master Collection). W razie potrzeby można doinstalować niezbędne aplikacje. Przygotowane jest też stanowisko do pracy z własnym laptopem, na którym można korzystać z sieci ethernet, jeśli karta sieciowa jest zarejestrowana w CI (alternatywnie z eduroam).

Możliwe jest także korzystanie zdalne z komputera w pokoju 05 przez całą dobę.

Ponadto koordynatorom przygotowującym np. materiały filmowe, możemy wypożyczyć na rewers 9 kamer HD z kompresją sprzętową. Dysponujemy też 24 słuchawkami z mikrofonem i wtyczką mini jack. Sprzęt jest u pana Piotra Jarmuszkiewicza w pokoju 02.

Bogdan Hojdis