Szanowni Państwo,

udostępniamy filmowy zapis całego webinarium z cyklu Cyfrowy UAM. Jest to montaż spotkań, które odbywały się od 5 do 12 października br.

  1. Webinarium Cyfrowy UAM cz. 1: MS Teams i Office 365
  2. Webinarium Cyfrowy UAM cz. 2: Platforma Moodle

Informujemy, że materiały filmowe dotyczące szkoleń i webinariów, przygotowania i prowadzenia zajęć oraz przeprowadzania zaliczeń i egzaminów publikowane są również w Intranecie UAM na stronie Pomoc dla wykładowców w zakresie korzystania z MS Teams i Moodle.

Przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku akademickim rozpoczęliśmy aktualizowanie i konsolidowanie materiałów instruktażowych do kształcenia zdalnego w Intranecie UAM, przebudowując Panel Dydaktyczny. Po części z powodu utworzenia Intranetu Studenta, ale również dlatego, że powstające materiały i dokumenty są wynikiem pracy naszych Koleżanek i Kolegów. W sporej części wykonują ją nieodpłatnie dla dobra naszej akademickiej społeczności i w tej wirtualnej, zamkniętej przestrzeni naszej uczelni możemy się nimi dzielić.

Szanowni Państwo,

w związku z powtarzającymi się pytaniami o konfigurację urządzeń wykorzystywanych do synchronicznych zajęć zdalnych przygotowaliśmy zalecenia Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość, które dotyczą wymagań sprzętowych i systemowych aplikacji Microsoft Office 365 dla instytucji edukacyjnych. Zestawienie sporządziliśmy głównie na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń z MS Teams, odnieśliśmy się również do oficjalnych zaleceń Microsoft.

Czytaj więcej: Wymagania sprzętowe i systemowe dla Office 365