List Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami ws. e-learningu

Po lewej stronie, w zakładce Informacje innych jednostek organizacyjnych znajdziecie Państwo prośbę przesłaną przez panią Annę Rutz, Pełnomocniczkę Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Zarządzenie Rektora UAM z 19 marca 2020:

Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki wydał Zarządzenie nr 433/2019/2020 w sprawie wytycznych dotyczących organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19. Czytaj: https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/zarzadzenie-nr-433 . Do Zarządzenia dołączono:

O Platformie E-learningowej UAM:

Moodle UAM to zespół instancji Moodle tworzący "Platformę E-learningową UAM", administrowaną przez OWKO UAM. Nowe wydziały nie mają obecnie oddzielnych platform: kursy i konta są na instancjach dotychczasowych (sprzed 2019). Na każdą instancję obowiązuje osobne logowanie, wykorzystujące konto służbowe / studenckie UAM.

NOWE KONTA Pracownicze na Moodle:

POMOC Moodle

Na każdej platformie Moodle jest opcja "Pomoc Moodle" w belce górnej strony, gdzie można przeczytać informacje nt. kont i zakładania kursów.

Zapraszamy na strony pomocy Moodle OWKO:

UWAGA:

1. Moodle pomoże w dystrybucji materiałów, komunikacji przez fora, administracji zadaniami, przeprowadzaniu testów online, itp.
  2. Moodle NIE pomoże w zaaranżowaniu spotkania online (telekonferencji). Polecamy Office 365 Teams (info CI UAM) (linki do spotkań można umieścić w Moodle.) (Instrukcja w przygotowaniu.)
  3. Na Moodle NIE wrzucamy swoich filmów wideo. Te należy wrzucić na Office 365 > Stream, odpowiednio udostępnić i osadzić bądź zlinkować w Moodle. (Instrukcja w przygotowaniu.)

Rozwiązywanie problemów:

• Na wydziałach / w jednostlach działają koordynatorzy ds e-learnigu. (Jeśli na Państwa wydziale jeszcze nie ma takowego, prosimy zgłosić kwestie władzom jednostki i dyrektorowi OWKO. )
  • Sprawy związane z korzystaniem z Moodle czy narzędzi Office 365 - zapraszamy na strony Pomocy Moodle (zob. powyżej).
  • *Techniczne* problemy (np. błędy w logowaniu Moodle) prosimy zgłaszać na dedykowany helpdesk: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.