Szanowni Państwo,

dotarły do mnie informacjami od koordynatorów i informatyków, udzielających wsparcia w zakresie e-learningu, że  niekiedy nie mogą wejść do budynków uniwersyteckich a w domu dysponują tylko z internetem mobilnym o ograniczonym transferze. Według mojej wiedzy nie ma możliwości przekazania środków z uczelni na opłacenie dodatkowych limitów prywatnych komórek czy modemów GSM. Dlatego w poniedziałek 16 marca w porozumieniu z panią Katarzyną Koszewską (kierownikiem Collegium Maius) udostępniłem pokój 05 do pracy zdalnej osobom, które zgłosiły taką potrzebę. Są to:

1)    dr Małgorzata Bartoszewicz (koordynatorka e-learningu na Wydziale Chemii UAM),
2)    dr Przemysław Kaszubski (koordynator e-learningu na Wydziale Anglistyki UAM),
3)    mgr Tomasz Kowalewski (koordynator e-learningu w Szkole Językowej UAM).

Jeżeli władze UAM nie zdecydują o dalszym ograniczeniach dostępu pracowników do budynków uczelni, to do pokoju 05 w Collegium Maius z osobami upoważnionymi mogą wejść również inni pracownicy UAM, jeżeli będą uczestniczyć w wykonywaniu prac dotyczących wsparcia e-learningowego.

Oczywiście najlepiej widziana jest obecnie samotna praca (maksymalnie 2-3 osoby), żeby nie naruszać zakazu zebrań. W pokoju znajduje się jeden komputer stacjonarny z kamerą, głośnikami, skanerem i drukarką monochromatyczną laserową (plus papier) oraz z aktualnym oprogramowaniem (Windows 10, Office 2016 Professional ze Skypem dla firm, Teams, Onedrive, Adobe CS6 Master Collection). W razie potrzeby można doinstalować niezbędne aplikacje. Przygotowane jest też stanowisko do pracy z własnym laptopem, na którym można korzystać z sieci ethernet, jeśli karta sieciowa jest zarejestrowana w CI (alternatywnie z eduroam).

Ponadto kooedynatorom przygotowującym np. materiały filmowe, możemy wypożyczyć na rewers 9 kamer HD z kompresją sprzętową. Dysponujemy też 24 słuchawkami z mikrofonem i wtyczką mini jack. Sprzęt jest u pana Piotra Jarmuszkiewicza w pokoju 02.

Chcę też przypomnieć, że poza mną stroną OWKO administrują: Adam Cankudis, Przemysław Kaszubski i Paweł Zalewski (dane adresowe w zakładce Kontakt). Wstępnie przyjęliśmy bowiem w teamsowym zespole Kluczowe zasoby szkoleniowe dla kadr, że na naszej witrynie będziemy zamieszczać bądź linkować gotowe instruktaże i komunikaty bieżące.

Pozdrawiam serdecznie, Bogdan Hojdis