Szanowni Państwo,

dotarły do mnie informacjami od koordynatorów i informatyków, udzielających wsparcia w zakresie e-learningu, że  niekiedy nie mogą wejść do budynków uniwersyteckich a w domu dysponują tylko z internetem mobilnym o ograniczonym transferze. Według mojej wiedzy nie ma możliwości przekazania środków z uczelni na opłacenie dodatkowych limitów prywatnych komórek czy modemów GSM. Dlatego w poniedziałek 16 marca w porozumieniu z panią Katarzyną Koszewską (kierownikiem Collegium Maius) udostępniłem pokój 05 do pracy zdalnej osobom, które zgłosiły taką potrzebę. Są to:

1)    dr Małgorzata Bartoszewicz (koordynatorka e-learningu na Wydziale Chemii UAM),
2)    dr Przemysław Kaszubski (koordynator e-learningu na Wydziale Anglistyki UAM),
3)    mgr Tomasz Kowalewski (koordynator e-learningu w Szkole Językowej UAM).

Jeżeli władze UAM nie zdecydują o dalszym ograniczeniach dostępu pracowników do budynków uczelni, to do pokoju 05 w Collegium Maius z osobami upoważnionymi mogą wejść również inni pracownicy UAM, jeżeli będą uczestniczyć w wykonywaniu prac dotyczących wsparcia e-learningowego.

Czytaj więcej: OWKO - wsparcie dla koordynrorów e-learningu

Szanowni Państwo,

zgodnie z porozumieniem Ośrodka Wsparcia Kształcenie na Odległość z władzami dziekańskimi Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej sala komputerowa 01 w Collegium Maius może być wykorzystana do szkoleń e-learningowych (ze względu na sprzęt i oprogramowanie DTP). Dlatego informuję, że opiekę nad salą sprawuje pani Anna Dorosz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 601900165), z którą proszę kontaktować się listownie lub telefonicznie.

dr hab. Bogdan Hojdis

Szanowni Państwo,

od 2016 roku Ośrodek Wsparcia Kształcenia na Odległość pomaga w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć e-learningowych m.in. przez ich dofinansowanie. Każdy projekt zgłaszany przez pracownika naukowo-dydaktycznego lub dydaktycznego UAM musi być zaopiniowany przez koordynatora ds. e-learningu na macierzystym wydziale lub w macierzystej jednostce organizacyjnej wnioskodawcy. (Listę koordynatorów znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt). O dofinansowaniu decyduje Rada Programowa ds. E-learningu, tzn. koordynatorzy uczelniani ds. e-learningu oraz dyrektor OWKO, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  • formalną poprawność wniosku,
  • relację między kosztami i efektami kursu (w tym liczbę beneficjentów),
  • opinię koordynatora ds. e-learningu,
  • plan budżetowy Ośrodka w danym roku kalendarzowym.

Przy podejmowaniu decyzji Rada może poprosić również o dodatkową opinię tę jednostkę uczelnianą, która jest odpowiedzialna merytorycznie za jakość kształcenia w zakresie zgłaszanym przez pracownika ubiegającego się o dofinansowanie.

Czytaj więcej: Zasady dofinansowania kursów e-learningowych